Potrzebujesz pomocy? Skontaktuj się z nami!

Tel.: +48 58 623 00 18

Email.: wisplast@wisplast.pl

do kasy suma: 0,00 zł

Karabińczyk jako element wyposażenia klucza

Karabińczyk jako element wyposażenia klucza

Karabińczyk lub karabinek to rodzaj podłużnego pierścienia, z otwieranym zamkiem na jednym z boków, który służy do szybkiego i łatwego łączenia dwóch elementów. W zależności od tego, do czego ma służyć, może być wykonany z metalu lub plastiku, wyposażony w różne typy blokad i mieć różne formy.

Okazuje się, że jest to rzecz niezwykle przydatna i praktyczna w wielu codziennych sytuacjach.

Różne zastosowania karabińczyków

Nazwa karabinek wywodzi się od zamykanego haka, na którym żołnierze wieszali karabinki.

Specjalne karabinki o wysokiej wytrzymałości są podstawowym elementem sprzętu wspinaczkowego. Muszą być trwałe i bezpieczne, dlatego wykonuje się je ze stopów aluminium i tytanu, a dodatkowo niektóre wersje posiadają blokadę, która chroni przed niekontrolowanym odpięciem. Tego typu specjalistyczne karabinki używane są przez żeglarzy, nurków, grotołazów, pracowników pracujących na wysokościach, a nawet w parkach linowych, czyli tam, gdzie niezbędne jest zapewnienie maksymalnego bezpieczeństwa.

Wersja użytkowa takiego zapięcia znana jest pod nazwą karabińczyk. Karabińczyki do codziennych zastosowań przystosowane są do utrzymania mniejszej wagi, np. 15 kg i cenione są ze względu na swoje nie tylko praktyczne, ale też estetyczne walory.

To akcesorium idealnie nada się, gdy trzeba coś zabezpieczyć w garażu, w samochodzie, aby się nie przemieszczało podczas transportu, do przymocowania hamaka na drzewie itp. Jest też nieodzownym elementem damskiej torebki, plecaka czy torby podróżnej, służącym do przymocowania dodatkowego paska na ramię.

Karabińczyk jako brelok

Karabińczyki mogą służyć też, jako ozdobny gadżet ułatwiający codzienne życie, np. jako element zastępujący zepsuty suwak lub breloczek do kluczy.

Wszędzie tam, gdzie są drzwi, szafki z drzwiczkami, szuflady z zamkiem używa się kluczy. Aby ułatwić korzystanie z nich, pomocne są karabińczyki. Dzięki niewielkim rozmiarom można je zawsze nosić przy sobie, przypięte do szlufki paska czy w torebce, nie czując ich wagi, ponieważ wykonane są z wysokiej jakości mocnego plastiku. Wyposażone są w zapięcie ze sprężyną, która automatycznie go domyka.

W pracy można przyporządkować klucze do poszczególnych pomieszczeń czy przyczepić kartę dostępową do budynku. Dzięki takim brelokom mamy pewność, że nigdy nie zgubimy kluczy do domu. Bardzo praktyczną cechą karabińczyków jest szeroka gama kolorów. Gdy mamy do czynienia z dużą liczbą kluczy, np. w hotelu, można łatwo nimi zarządzać, przyporządkowując kolor karabińczyka do numeru pokoju.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl