Potrzebujesz pomocy? Skontaktuj się z nami!

Tel.: +48 58 623 00 18

Email.: wisplast@wisplast.pl

do kasy suma: 0,00 zł

Hostel i jego wyposażenie

Hostel i jego wyposażenie

Wielu z nas marzy o pracy na własny rachunek i otwarciu firmy. Pomysłów na biznes jest oczywiście wiele, ale w dużych miastach, zwłaszcza opartych na turystyce, ciekawym pomysłem jest branża hotelarska. Nie każdy jednak posiada środki i możliwości do tak poważnej inwestycji. Pamiętajmy jednak, że aby zarabiać na obsłudze gości nie musimy zakładać potężnej bazy noclegowej. Na dobry początek możemy założyć hostel. Jest to miejsce noclegowe o niższym standardzie najczęściej zapewniające współdzielenie pomieszczeń w których znajduje się określona ilość łóżek. Tu właśnie tkwi podstawowe rozgraniczenie hosteli od hoteli: gość nie opłaca wynajęcia pokoju, a jedynie koszt noclegu.

Zakładamy hostel

Aby założyć hostel kiedy jesteśmy osobą fizyczną w rozumieniu prawa, musimy uzyskać wpis do ewidencji działalności gospodarczej. Inne podmioty muszą wpisać działalność do rejestru przedsiębiorców. Oczywiście musimy również posiadać odpowiednie miejsce, które spełniać będzie warunki ochrony przeciwpożarowej, sanitarnej etc. Ponad to należy zgłosić tego typu obiekt do ewidencji odpowiednim władzom (w miastach do jego prezydenta, w mniejszych miejscowościach do wójtów lub burmistrzów).

Od łóżek do breloczka

Jeśli posiadamy już odpowiednie miejsce musimy je w odpowiedni sposób umeblować i wyposażyć. Łóżka zwykłe lub piętrowe, materace, komplety pościeli, wyposażenie recepcji, kuchni oraz łazienek możemy dobrać we własnym zakresie, pamiętając jednak, że najgorszej jakości sprzęt nie wzbudzi zachwytu gości, szybko może natomiast ulec uszkodzeniu. Warto również pamiętać o drobnych elementach, które pozwolą swobodnie poruszać się po obiekcie. Tabliczki informacyjne na pokojach, odpowiednio oznaczone przywieszki do kluczy i inne drobiazgi mogą nie wydawać się ważne, ale to również od nich zależy wygoda gości. Oczywiście tego typu mebli i przedmiotów jest wiele więcej, jednak te wydają się podstawą. Reszta zależy od naszych funduszy, wyobraźni i stylu, w jakim widzimy nasz własny hostel.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl